Seime siūloma pataisa, leisianti atimti vairuotojo pažymėjimą penkeriems metams

2018-02-19 14:37

Pirmadienį Seime buvo registruota įstatymo pataisa, kuri gali smarkiai paliesti vairuotojus, mėgstančius pažeisti įstatymus.

Šiuo metu Baudžiamojo kodekso (BK) 68 straipsnio antroje dalyje yra nurodytas maksimalus trejų metų terminas, kuriam gali būti atimtas vairuotojo pažymėjimas. Tačiau naujojo projekto iniciatorė valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė siūlo šį terminą padidinti iki penkerių metų.

Tokia bausmė gali būti užtraukta dėl BK 281 straipsnio pažeidimo.

BK 281 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už vairuojant kelių transporto priemonę padarytą kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata (BK 281 straipsnio 1 dalis), sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata (281 straipsnio 3 dalis), žuvo žmogus (281 straipsnio 5 dalis), už vairuojant kelių transporto priemonę apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų padarytą kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata arba nukentėjusiam asmeniui padaryta didelės turtinės žalos (BK 281 straipsnio 2 dalis), už 281 straipsnio 3 dalyje ir 5 dalyje numatytų veikų padarymą apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų (281 straipsnio 4 ir 6 dalys), už kelių transporto priemonės vairavimą arba praktinio vairavimo mokymą apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio (281 straipsnio 7 dalis).

Šiuo metu už tokį nusižengimą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra įpareigotas svarstyti uždraudimo naudotis vairuotojo pažymėjimu nuo vienerių iki trejų metų. 

Delfi.lt ir Autogenas informacija. 

Komentarai


avatar
Vasario 19 d. 14:46
uberis brangz..
avatar
Vasario 19 d. 14:51
Debiloidai!
avatar
Vasario 19 d. 14:52
Man atrodo greiciau atleist seima 5 metams atostogu😂😂😂del nesamoningu istatymu
avatar
Vasario 20 d. 08:00
Tai kad jie ten ir taip atostogauja ar kas pasikeite i gera Lietuvoi nuo ju darbo?
avatar
Vasario 19 d. 15:29
is kokio medzio iskrito ta valdzia ....
avatar
Vasario 19 d. 17:11
reikia zmones protinti o ne bausti juk visi nori gyventi .
avatar
Vasario 20 d. 07:45
Smegenys tai skystos kaip geniu,saudyt tuos lopus nafik...
avatar
Vasario 20 d. 08:17
Tas seimas visai jau nesamones pradejo kresti zada is apyvartos euro centus isymti dar tipo uzdrausti rukyti viesoj erdvej o dar sita nesamone
avatar
Vasario 20 d. 13:39
O dar jie skundžias, kad žmonės emigruoja iš Lietuvos. Tai dar tegu daugiau nesąmonių prigalvoja, tai tada tikrai Lietuvoje žmonių nebebus
avatar
Vasario 20 d. 18:19
Koks skirtumas. Rėkiat dėl visko net nesusimastę. Važinėkit kaip kultūringi žmonės ir gal per visą gyvenimą jum niekas tų teisių neatims. Bet pripratę šūdą malt ir akis draskyt dėl to kad kažkas bando jūsų teises, už bukumą atimamas, suvaržyt.
avatar
Vasario 20 d. 19:07
Kaip atimt, jei jo nėra?