Greičio mėgėjų galas? „CityBee“ iškart perduos viršinančius greitį policijai

2018-09-14 20:41

Visiems buvo aišku, kad trumpalaikės automobilių nuomos bendrovė „CityBee“ privalo imtis veiksmų prieš greičio mėgėjus. Vis dėlto Susisiekimo ministerija paragino trumpalaikės automobilių nuomos kompanijas imtis veiksmų prieš vairuotojus, kurie tiesiog ignoruoja saugaus eismo taisykles.

Pasak Susisiekimo ministerijos jau dabar naudoja arba pradės artimiausiu metu naudoti modernią GPS sistemą, kuri leis iš automobilių gauti tiek greičio, tiek kitus vairavimo kultūrą apibūdinančius parametrus.

Apie užfiksuotus žymius greičio viršijimo atvejus bendrovės numato operatyviai pranešti policijos pareigūnams, kai tuo tarpu policijos pareigūnai bendrovėms praneš apie sulaikytus neblaivius vairuotojus.

Nusižengę vairuotojai sulauks sankcijų ne tik pagal Administracinių nusižengimų kodekso nuostatas, tačiau taip pat ir pagal įmonės su klientu sudarytą sutartį, kurioje yra numatyta atsakomybė už KET pažeidimus.

Štai vien trumpalaikė automobilių nuomos įmonė už automobilio vairavimą neblaiviam numato skirti 2000 eurų baudą bei neribotam laikui blokuoti galimybę nuomotis automobilį.

Taip pat nusižengusiems brangtų tokios paslaugos ateityje. Negana to, Susisiekimo ministerija siūlo, kad bendrovės galėtų matyti vairuotojų nusižengimo istoriją ir taip atsirinkti rizikingus vairuotojus.

Komentarai