Kaip susigrąžinti mokestį nuo lengvojo automobilio remonto

2018-09-26 20:47

Nuo 2019 metų keičiasi pajamų mokesčio lengvatos, kurios palies ir lengvųjų automobilių savininkus. Nuo 2019-ųjų atsiras galimybė susigrąžinti pajamų mokestį už kai kuriuos remonto darbus.

Nuo kitų metų apmokestinamąsias pajamas bus galima mažinti iki 2000 eurų suma, kuri bus sumokėta ne tik už lengvųjų automobilių remontų paslaugas, tačiau ir už pastatų apdailos ir remonto darbus bei vaikų priežiūros paslaugas.

Tokiu būdu valdžia tikisi sumažinti šešėlinę ekonomiką ir padidinti PVP, „Sodros“ bei kitų mokesčių įplaukas. Pajamų mokestį nuo automobilių remonto išlaidų bus galima susigrąžinti 2020m. pateikus pajamų mokesčio deklaraciją už 2019m.

Taipogi galios lengvatos studentams, asmenims, kurie skiria savo lėšas į III pakopos pensijų kaupimą ar moka gyvybės draudimo įmokas. 

Vis dėlto, pavyzdžiui, darbuotojas, kuris asmeninėms reikmėms naudoja įmonės automobilį yra priverstas jį remontuoti ir už jį yra priverstas mokėti savo lėšomis, bus pripažinta, jog tokiu atveju gyventojo nauda pripažįstama natūra gautomis apmokestinamosiomis pajamomis.

Todėl atsižvelgiant į faktinę naudojimosi automobiliu aplinkybę bus laikoma, jog asmuo automobilio remonto išlaidas patyrė savo naudai. Tuomet darbuotojui netgi gali būti taikoma pajamų mokesčio lengvata, aiškina VMI.

 

Komentarai